رم کامپیوتر

رم کامپیوتر
5 (1)

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

تاریخچه رم کامپیوتر

اولین رم در سال 1947 ارائه شد که در ساخت آن از اشعه کاتودی استفاده می شود. پس از آن نوع دیگری از رم ساخته شد که نوعی حافظه مغناطیسی محسوب می شد. در ساخت این رم از حلقه های فلزی کوچک و یک سیستم برای اتصال این حلقه ها به کار می رفت.

رم ها به شکلی که امروز ساخته می شوند، اولین بار در سال 1968  ارائه شد که حافظه حالت جامد نام داشت. این نوع رم برای ذخیره داده ها از ترانزیستور ها استفاده می کرد. رم های امروزی توسعه یافته همین نوع رم می باشند.

مموری کامپیوتر یا همان حافظه RAM نوعی حافظه کوتاه مدت برای ذخیره سازی داده ها به صورت موقت است. RAM کوتاه شده عبارت Random Access Memory است که به صورت حافظه دسترسی تصادفی ترجمه می شود. رم یک حافظه موقت است که تا زمان اتصال کامپیوتر به جریان برق، داده ها را حفظ می کند. با خاموش شدن کامپیوتر اطلاعات روی این حافظه نیز پاک خواهد شد.

حافظه RAM چه کاربردی دارد

پس از روشن کردن و راه اندازی کامپیوتر هر برنامه ای که روی سیستم عامل باز می شود روی حافظه RAM ذخیره می شود. ذخیره این اطلاعات به سیستم کمک می کند که اطلاعات توسط CPU سریع تر پردازش شده و سرعت بوت سیستم افزایش پیدا کند. به طور کلی می توان گفت، هر چه مقدار RAM سیستم بیشتر باشد، اطلاعات بین رم و هارد سریع تر انجام می شود. باز بودن برنامه ها و تب های زیاد روی سیستم عامل باعث می شود اطلاعات زیادی روی رم ذخیره شود و سیستم کند شود. بنابراین RAM تاثیر زیادی بر سرعت پردازش کامپیوتر دارد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]